افتتاحیه نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی 1400

افتتاحیه نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی 1400

روز یکشنبه پنجم آبان ماه ۱۴۰۰ افتتاحیه نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی با دعوت از رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار گردید.

این نمایشگاه پس از دوسال وقفه ای که به دلیل همه گیری کووید-19 رخ داده بود با رویکردی متفاوت از گذشته برگزار می شود.

محور اصلی این دوره از نمایشگاه، ارائه محصولات و دستاوردهایی بود که درراستای پیشرفت و خودکفایی کشور در شرایط کنونی تولید می شود. دستاوردهای جهاد دانشگاهی در حوزه پزشکی در غرفه علوم پزشکی این نمایشگاه به نمایش درآمد که زخم پوش ها و محصولات مرتبط با زخم های مزمن و ترمیم بافت پژوهشکده یارا سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در این غرفه مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفت.


محمدباقر قالیباف در این مراسم در حاشیه بازدید از غرفه دستاوردهای علوم پزشکی جهاد دانشگاهی توانمندی و خودباوری پژوهشگران این واحدها را ستود و از ایشان تقدیر کرد. قالیباف این نمایشگاه را نمادی از متخصصین داخلی دانست که نشان می دهد می توان با اطمینان بر نیروهای داخلی تکیه کرد.


محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی مهمان ویژه افتتاحیه

“این نمایشگاه نمادی از متخصصین داخلی است و نشان می دهد می توان با اطمینان بر نیروهای داخلی و متخصصین داخلی تکیه کرد…


… در بخش پزشکی و سلولی انصافاً کارهای ماندگاری انجام گرفته … امروز در این بخش هم از جهت علمی در مرز علم حرکت می کنیم و هم آن را به صورت کاربردی در محیط های کاری و بیمارستانها استفاده می‌کنیم…

پس از این بازدید دکتر طیبی با حضور در جمع خبرنگاران این نمایشگاه را گامی مهم در جهت معرفی هرچه موثرتر جهاد دانشگاهی توصیف نمود. پس از او دکتر قالیباف با تشکر از برگزارکنندگان این رویداد محصولات و تولیدات جهاد دانشگاهی را به عنوان نقطه قوت این سازمان ارزیابی کرد و آنها را قدم بزرگی در جهت رفع دغدغه‌های جامعه امروز ایران دانست.

وی افزود: در بخش پزشکی و سلولی انصافاً کارهای ماندگاری انجام گرفته و امروز در این بخش هم از جهت علمی در مرز علم حرکت می کنیم و هم آن را به صورت کاربردی در محیط های کاری و بیمارستان ها استفاده می‌کنیم. وی در پایان با اشاره به ردیف های درنظر گرفته شده در بودجه سال 1401 در خصوص تولیدات فناورانه خاطرنشان کرد: به دوستانمان در جهاد دانشگاهی و به مردم قول می دهم حتماً در بودجه ۱۴۰۱ آن گام ها را برای اصلاح تکمیل تر می‌کنیم.

بابک نگاهداری رئیس مرکز پژوهش های مجلس احمد حسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات زهرا شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان و حسین حسین زاده عضو کمیسیون انرژی مجلس نیز در این بازدید حضور داشتند.

این نمایشگاه با شعار باور توان ملی و مدیریت جهادی نوآوری از پنجم لغایت نهم آبان ۱۴۰۰ در مرکز همایش های شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو برپا می باشد.

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.